• naše weby..
  • ..
  • .

Dobrá praxe Národní síť Zdravých měst

Nový Jičín: "Atraktivní město" - manuál označování provozoven a reklamy

V roce 2022 město Nový Jičín vydalo manuál dobré praxe označování provozoven a reklamy – Atraktivní Nový Jičín.

Cílem a podnětem pro zpracování manuálu byla snaha o kultivaci veřejných prostranství ve městě. Do celého procesu spojeného s tvorbou manuálu byli zapojeni všichni aktéři, podnikatelé, občané města, turisté a návštěvníci s cílem zvýšit atraktivitu města.

V rámci přípravy manuálu město Nový Jičín mapovalo názory široké veřejnosti k jednotlivým prvkům veřejných prostranství a připravilo anketu na téma „Která místa vás ve městě nejvíce trápí?”. Radnice zjišťovala i názory místních podnikatelů prostřednictvím dotazníků. Problematická místa veřejných prostranství zástupci města spolu s městským architektem a veřejností prošli na komentované prohlídce městem. Společně se zájemci z řad podnikatelů proběhl workshop s ukázkami aranžování výloh.

K manuálu bylo zpracováno i stručné leporelo, kde zájemci získají rady, jak označovat své provozovny. Pro ty, kteří si s reklamou nevědí rady je možnost na radnici využít konzultací s panem městským architektem. Na výstavě spojené s vydáním manuálu byly k dispozici také omalovánky s tématikou vizuálního smogu pro děti.
[...]

Související témata ...

Atraktivita a vzhled města

Nový Jičín

/ další dobré praxe

Nejčtenější dobrá praxe z tématu